EN PL

BLOG

21 Listopad, 2019

Fumigacja

fumigacja.jpg

Fumigacja palet/skrzyń


czytaj więcej12 Wrzesień, 2019

Transport towarów niebzepiecznych drogą morską i lotniczą

depositphotos_78668660-stock-illustratio.jpg

DGR, czyli przesyłki niebezpieczne zarówno w transporcie lotniczym, jak i morskim są specjalnym rodzajem ładunków ze względu na niebezpieczeństwo podczas ich transportu


czytaj więcej29 Sierpień, 2019

Zmiany w Chinach cz. 2

chiny_zmiany_cz_2.jpg

Firmy takie jak Alibaba, czy Tmalli JD.com utorowały Chinon drogę, do bycia jednym z najbardziej nowoczesnych krajobrazów konsumenckich w dzisiejszym świecie. W zeszłym roku, liczba osób, które dokonały zakupu online wzrosła do 610 milionów.

 


czytaj więcej27 Sierpień, 2019

Różnice pomiędzy transportem lotniczym a morskim

projekt_bez_tytu__u.png

Dwie z najbardziej znaczących różnic pomiędzy transportem morskim a lotniczym, to: czas potrzebny na przetransportowanie towarów oraz cena przewozu. 


czytaj więcej20 Sierpień, 2019

Zmiany w Chinach cz. 1

chinese.jpg

Od czasu, kiedy 40 lat temu Chiny zaczęły otwierać się na zagraniczne rynki, kraj ten przeszedł szybką przemianę od pogrążonego w biedzie kraju, do drugiej największej gospodarki na świecie. Często też określa się go mianem „fabryki świata”.


czytaj więcej07 Sierpień, 2019

Wietnam na celowniku cz. 2

wwwwwwww.jpg

Wzrost ekonomiczny Wietnamu wywarł ogromną presję na sieci połączeń krajowych, powodując korki w portach, na autostradach i opóźnienia na lotniskach.


czytaj więcej06 Sierpień, 2019

Wietnam na celowniku cz. 1

wietnam_top.jpg

Silne zaplecze produkcyjne, strategiczne położenie geograficzne i szybko rosnąca klasa średnia powodują, że Wietnam stał się jedną z najbardziej pożądanych lokacji dla firm szukających nowego miejsca dla swoich działów produkcyjnych w południowo-wschodniej Azji.


czytaj więcej25 Lipiec, 2019

Przetargi ONZ

1200px-flag_of_the_united_nations.svg.png

Organizacja Narodów Zjednoczonych, włączając w to wiele powiązanych z nią agencji, stanowi rodzaj ogromnego, światowego rynku dla dostawców prawie wszystkich rodzajów towarów i usług. Również polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości jakie daje  platforma zamówień systemu ONZ, na której każdego dnia publikowanych jest kilkanaście nowych zamówień publicznych, przetargów i konkursów.


czytaj więcej04 Lipiec, 2019

Transport mienia przesiedleńczego do Stanów Zjednoczonych

mienie.jpg

Mienie przesiedleńcze (mienie osobiste) czyli rzeczy przeznaczone na użytek własny, aby mogły być zwolnione z należności celnych przewozowych, muszą być zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu na terenie USA.


czytaj więcej10 Maj, 2019

Zakup samochodu w USA i Kanadzie

transport_w_kontenerze.jpg

Najpopularniejszymi platformami aukcyjnymi samochodów używanych w Ameryce Północnej są Copart, Iaai, oraz Manheim. Copart i Iaai dedykowane są każdemu, kto chce kupić samochód używany, uszkodzony, natomiast Manheim wystawia do sprzedaży samochody używane, nie uszkodzone. O ile na Copart i Iaai nie ma problemu z zarejestrowania o tyle w przypadku platformy Manheim trzeba wykazać, że jest się dilerem aut.


czytaj więcej21 Styczeń, 2019

Otwarcie rynku Chiny

robk9kqturbxy8xnmfhm2uxmwywnti0ntrlytrkm.jpg

     Chiny otworzyły się na świat wiele lat temu produkując masowo tanie wyroby. Przez lata przekształciły się w nowoczesny kraj z ultranowoczesnymi metropoliami. Wraz ze wzrostem gospodarki rosła zasobność portfeli obywateli Państwa Środka, a bogacące się społeczeństwo stało się naturalnym konsumentem produktów wysokiej jakości. 


czytaj więcej21 Styczeń, 2019

Import żywności do Chin

chiny20100729.jpg

      

     Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci spektakularnego rozwoju Chiny stały się rynkiem, o który walczą przedsiębiorcy z całego świata, w tym producenci żywności. W 2015 wartość importu1 artykułów spożywczych wyniosła 50,7 mld USD, notując roczny wzrost o 5%.


czytaj więcej28 Listopad, 2018

Firma USBOX na Kongresie „Technologie Człowiek Odpowiedzialność”

kongres_tco.jpg

W dniach 17 – 19 października 2018r. w Katowicach odbył się coroczny Kongres Europejski małych i średnich przedsiębiorstw, w tym roku pod nazwą „ Technologie Człowiek Odpowiedzialność”. USBOXaktywnie uczestniczył w tym przedsięwzięciu.


czytaj więcej23 Listopad, 2018

Ekspansja na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich

ekspansja_zea.jpg

Federacja 7 emiratów jest doskonałym miejscem dla wszystkich zainteresowanych ekspansją i inwestycją dzięki doskonałym stosunkom handlowym, aktywnej dywersyfikacji gospodarki, prestiżowi oraz strategicznej pozycji, która otwiera drogę na rynki Bliskiego Wschodu, Azji Południowej oraz Afryki Północnej.


czytaj więcej23 Listopad, 2018

Ekspansja na rynek japoński

ekspansja_japonia.jpg

Współpraca gospodarcza z Japonią może być opłacalnym posunięciem. Jednak planując ekspansję na rynek japoński trzeba mieć na uwadze, iż kraj ten różni się od rynku europejskiego.


czytaj więcej23 Listopad, 2018

Ekspansja na rynek chiński

ekspansja_chiny.jpg

Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Firmy planujące wejście na rynek chiński muszą mieć na uwadze fakt, że nie jest to łatwe.


czytaj więcej31 Październik, 2018

Sprzedaż wysyłkowa z UE do USA z firmą Amazon

sprzeda___wysy__kowa_i_podatki.jpg

Europejska firma prowadząca sprzedaż wysyłkową do USA za pośrednictwem Amazon’u, sklepu internetowego w USA, lub korzystająca z usług logistycznych na terenie Stanów Zjednoczonych jest zobowiązana do wypełniania pewnych obowiązków podatkowych w USA. Amerykańskie prawo podatkowe narzuca takiej firmie między innymi pobieranie podatków od sprzedaży w USA i składanie zeznań podatkowych w Stanach Zjednoczonych.


czytaj więcej31 Październik, 2018

Podatek od sprzedaży wysyłkowej w USA i amerykańskie prawo podatkowe

kalkulator.jpg

Amerykańskie prawo podatkowe jest na tyle skomplikowane, że podatki od sprzedaży mogą być regulowane na wielu poziomach, na przykład: lokalnym, miejskim, federalnym, a także stanowym. Warto pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych jest 50 indywidualnych stanów i każdy z nich posiada prawo opodatkowania specyficznej transakcji, która ma miejsce w obrębie jego terytorium.


czytaj więcej31 Październik, 2018

Podatek od sprzedaży w USA w modelu dropshipping

dropshipping-model.png

W modelu dropshippingowym końcowy klient w USA „kupuje” produkt od pośrednika lub sprzedawcy tzw. „retailer”, który nigdy nie posiada prawa własności do sprzedawanego produktu i który nie magazynuje oferowanego produktu w swoim magazynie lub fizycznym sklepie. Amerykański klient który płaci za sprzedany produkt otrzymuje zakupiony produkt ”prosto od producenta”.


czytaj więcej24 Październik, 2018

Garść informacji o suplementach i zasadach ich sprzedaży w USA

drugs_1.png

Ponad 50% obywateli Stanów Zjednoczonych kupuje i zażywa regularnie suplementy diety. Łącznie na ich kupno wydają 22 miliardy rocznie, gdzie 350 dolarów przypada na jednego Amerykanina. Nic dziwnego więc, że sprzedaż tych produktów rośnie co rok o mniej więcej 6%!


czytaj więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5      

Wpisy [ od 1 od 20 ] z 97