EN PL

BLOG

19 Październik, 2018

Transport łodzi lub jachtu z USA i Kanady

boat.png

Sezon letni rozpoczyna się w naszym kraju na dobre, odpoczywając nad Bałtykiem lub pięknymi polskimi jeziorami często mamy przyjemność podziwiać majestatyczne łodzie lub szybkie skutery pływające po falujących wodach. Może zamiast tylko zachwycać się z boku warto zamienić się miejscami i korzystać? 


czytaj więcej19 Październik, 2018

Transport Elektroniki

elektronika.png

Dzisiejszy świat nie mógłby istnieć bez urządzeń i maszyn elektronicznych. Kamery, telewizory, telefony i komputery na dobre zadomowiły się w naszych życiach. Sprzęt elektroniczny sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze, dostarcza nam rozrywki a nierzadko również ratuje ludzkie życie.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Mała przesyłka z dalekiego kraju

misio.png

Wiele sklepów internetowych oraz producentów w USA i Kanadzie nie prowadzi sprzedaży na rynek europejski. Problemy pojawiają się także w sytuacji chęci zakupu produktów ze Wschodu.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Konsolidacja przesyłek i koszty

konsolidacja.png

Kiedy firma bądź osoba prywatna dokonuje zakupu z innego kraju, to standardy życia w obu państwach ulegają polepszeniu. Są także inne powody, dlaczego zarówno import jak i eksport są opłacalne.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Obuwie w transporcie między USA a Polską

buty.png

Amerykański styl bycia cały czas działa na wyobraźnie w Polsce, a konsumenci szukają produktów, które mogą oddać to kim są. Oprócz tego można kupić rozmiary nietypowe – albo bardzo małe albo duże – co bywa trudne na rynku polskim.


czytaj więcej06 Lipiec, 2018

Transport towaru będącego próbkami lub materiałami promocyjnymi

sample.jpg

Ponieważ każdy transport łączący różne rynki krajowe potrzebuje dokumentu deklarującego wartość wysyłanego towaru, pojawia się pytanie jak rozwiązać problem w przypadku, gdy firma wysyła towar, którego nie sprzedaje? 


czytaj więcej28 Czerwiec, 2018

Jak ładować towar do kontenera?

art.jpg

Kontenery umożliwiają transport ładunków bez bezpośredniej ingerencji w przesyłany towar. Żurawie portowe przenoszą opakowanie, jakim jest kontener razem z zawartością z lądu na pokład statku i odwrotnie. Sama droga morska nie należy do najłagodniejszych pod względem wstrząsów związanych z poruszaniem się statków na otwartym morzu. Jak więc bezpiecznie spakować swój ładunek do kontenera, aby zminimalizować uszkodzenie swojego ładunku?


czytaj więcej22 Czerwiec, 2018

Certyfikat CE - czy jest możliwość certyfikacji bez udziału producenta?

ce.png

Dziś na blogu zostanie omówiony temat możliwości sprowadzenia urządzenia do naszego kraju, w przypadku gdy sprzedający nie jest w stanie dołączyć do niego certyfikatu CE. Czy w takim przypadku jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z importu? Niekoniecznie.


czytaj więcej13 Czerwiec, 2018

Podstawowe rodzaje kontenerów w transporcie morskim

kontener.jpeg

Przedstawiona  charakterystyka poszczególnych rodzajów kontenerów oparta jest na standardach międzynarodowych. Poniżej prezentowane są  serie poszczególnych rodzajów i typów kontenerów. Różnią się one wymiarami wewnętrznymi, wymiarami otworów drzwiowych i dachowych, tarą (waga kontenera) oraz ładownością. Różnice te wynikają  z wprowadzanych zmian konstrukcyjnych, technologicznych oraz stosowania nowych materiałów używanych do budowy kontenerów.


czytaj więcej12 Czerwiec, 2018

Mniejsze tablice rejestracyjne legalne

zdjecie_tablice.png

Kupując samochody z rynku amerykańskiego czy japońskiego, importerzy często mieli problemy z wymiarami polskich tablic rejestracyjnych, nijak niepasującymi do fabrycznych miejsc w autach przeznaczonych na wyżej wymienione rynki. Od lipca 2018 roku sytuacja nareszcie zmienia się na korzyść pasjonatów zagranicznych samochodów.


czytaj więcej16 Maj, 2018

Współpraca z amerykańskim dystrybutorem w praktyce

eksport_usa.jpg

Bardzo wiele firm z Polski planujących podbój rynku amerykańskiego od samego początku przyjmuje założenie, że znalezienie dystrybutora na rynku amerykańskim jest najlepszym rozwiązaniem kwestii zbudowania sprzedaży europejskich produktów na terenie Stanów Zjednoczonych. Polskim przedsiębiorstwom którym udało się znaleźć amerykańskiego dystrybutora trzeba z góry pogratulować, ale także doradzić, iż prowadzenie działalności handlowej w takim modelu biznesowym na rynek USA to dopiero początek podboju rynku amerykańskiego.


czytaj więcej22 Luty, 2018

Czy wiesz, że? Czyli historia listy najbardziej „zapracowanych” portów na świecie.

port_w_szanghaju.jpg

W kolejnym artykule z naszego cyklu dla spragnionych ciekawostek ze świata transportu przedstawimy krótką historię portów morskich z największą liczbą przewiezionych towarów. Wraz z rozwojem przewozu przesyłek drobnicowych w kontenerach (szerzej pisaliśmy o tym tutaj), powstało wiele terminali kontenerowych na całym świecie, ale kto jest liderem pod tym względem i jak bardzo się to zmieniło na przestrzeni lat?


czytaj więcej05 Luty, 2018

Kiedy jest wymagana karta charakterystyki towaru MSDS?

msda1.jpg

Karta charakterystyki towaru MSDS jest wymagana podczas transportu elektroniki,  a w szczególności laptopów. Przy przewozie sprzętu posiadającego baterie bądź silnik elektryczny, przewoźnik będzie wymagał dostarczenia takiej karty. Również podczas transportu środków chemicznych karta MSDS jest wymagana.


czytaj więcej26 Styczeń, 2018

Czy wiesz, że...? | Historia kontenerów

czy_wieszze_kontenry.png

Na naszym blogu powstanie cykl artykułów „Czy wiesz, że?”, w których będziemy starali się przekazać ciekawe informacje z branży transportowej i logistycznej.  W pierwszym artykule przedstawimy historię kontenerów morskich, które są wykorzystywane w transporcie na całym świecie. Kiedy powstały, dlaczego oraz jak zyskały popularność i zdominowały rynek transportowy?


czytaj więcej18 Styczeń, 2018

Co warto eksportować do Turcji? Cz. 1

4aceeadd-be9c-4ff7-870d-0f199719e5b6.jpeg

Współpraca między Polską a Turcją wciąż ulega zacieśnieniu. W związku z tym USBOX wprowadza rozwiązania mające ułatwić wymianę towarową z tym regionem. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wejść wraz ze swoimi produktami na rynek turecki, zapoznaj się z poniższą listą.


czytaj więcej12 Styczeń, 2018

Fumigacja drewna w transporcie międzynarodowym

fumigacja2.png

Fumigacja drewna w transporcie międzynarodowym jest niezwykle ważna. Jej zadaniem jest likwidacja szkodników i owadów żyjących w drewnie, które podczas transportu między krajami mogą się rozprzestrzenić w postaci zarodników czy nasion. 


czytaj więcej04 Styczeń, 2018

Transport lotniczy czy morski? Czyli jaki wybrać środek przewozu.

grafika2.jpg

W obecnej chwili rozwoju świata mamy do wyboru różne środki transportu. Droga lądowa oferuje nam głównie transport samochodowy oraz kolejowy (istnieje również żegluga śródlądowa, ale ona stanowi tylko 1% udziału w całkowitych przewozach ładunków). Natomiast, jeśli chcemy przekroczyć  morze bądź ocean, z pomocą przychodzi nam statek lub samolot. Ale jak wybrać najlepszą formę przewozu swoich dóbr? Każda z tych alternatyw ma swoje plusy, ale również minusy. 


czytaj więcej27 Październik, 2017

Certyfikat CE

ce.png

Podczas importu towarów do Unii Europejskim jednym z podstawowych wymogów aby towar był dopuszczony do obrotu jest Certyfikat CE.

Oznaczenie/Oznakowanie CE (Conformité Européenne) jest deklaracją producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. "Nowego Podejścia" Unii Europejskiej (UE). Dyrektywy te określają bezpieczeństwo użytkowania, kwestie ochrony zdrowia i ochrony środowiska. Określają one również zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.


czytaj więcej03 Październik, 2017

Bill of lading - morski list przewozowy

kontenerowiec.jpg
Konosament, czyli morski list przewozowy jest podstawowym dokumentem wykorzystywanym w transporcie morskim.

Jest to papier wartościowy, na podstawie którego można przenieść prawa własności towaru. Jest on dowodem zawarcia umowy o przewóz i odgrywa główną rolę w handlu międzynarodowym. Konosament jako papier wartościowy reprezentuje towar, na który go wystawiono i stanowi prawo do towaru, a w szczególności prawo dysponowania nim. Morski list przewozowy jest przedmiotem transakcji handlowych. Jest przedmiotem zarówno sprzedaży jak i kupna. Posiadacz tego dokumentu może w porcie docelowym odebrać przesyłany ładunek.


czytaj więcej21 Wrzesień, 2017

Czym są reguły Incoterms®2010

incoterms2010.jpg

Incoterms®2010

Incoterms®2010 to międzynarodowe formuły handlowe, które są powszechnie stosowane w handlu zagranicznym. Regulują one podział kosztów , obowiązków  i ryzyka, związanych z dostawą towaru pomiędzy sprzedającym a kupującym. Reguły te cieszą się światową akceptacją. Pozwalają na wprowadzenie ładu w różniących się znacząco od siebie systemach prawa gospodarczego poszczególnych krajów.


czytaj więcej

1 | 2 | 3 | 4      

Wpisy [ od 1 od 20 ] z 75