EN PL

BLOG

10 Maj, 2019

Zakup samochodu w USA i Kanadzie

transport_w_kontenerze.jpg

Najpopularniejszymi platformami aukcyjnymi samochodów używanych w Ameryce Północnej są Copart, Iaai, oraz Manheim. Copart i Iaai dedykowane są każdemu, kto chce kupić samochód używany, uszkodzony, natomiast Manheim wystawia do sprzedaży samochody używane, nie uszkodzone. O ile na Copart i Iaai nie ma problemu z zarejestrowania o tyle w przypadku platformy Manheim trzeba wykazać, że jest się dilerem aut.


czytaj więcej21 Styczeń, 2019

Otwarcie rynku Chiny

robk9kqturbxy8xnmfhm2uxmwywnti0ntrlytrkm.jpg

     Chiny otworzyły się na świat wiele lat temu produkując masowo tanie wyroby. Przez lata przekształciły się w nowoczesny kraj z ultranowoczesnymi metropoliami. Wraz ze wzrostem gospodarki rosła zasobność portfeli obywateli Państwa Środka, a bogacące się społeczeństwo stało się naturalnym konsumentem produktów wysokiej jakości. 


czytaj więcej21 Styczeń, 2019

Import żywności do Chin

chiny20100729.jpg

      

     Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci spektakularnego rozwoju Chiny stały się rynkiem, o który walczą przedsiębiorcy z całego świata, w tym producenci żywności. W 2015 wartość importu1 artykułów spożywczych wyniosła 50,7 mld USD, notując roczny wzrost o 5%.


czytaj więcej28 Listopad, 2018

Firma USBOX na Kongresie „Technologie Człowiek Odpowiedzialność”

kongres_tco.jpg

W dniach 17 – 19 października 2018r. w Katowicach odbył się coroczny Kongres Europejski małych i średnich przedsiębiorstw, w tym roku pod nazwą „ Technologie Człowiek Odpowiedzialność”. USBOXaktywnie uczestniczył w tym przedsięwzięciu.


czytaj więcej23 Listopad, 2018

Ekspansja na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich

ekspansja_zea.jpg

Federacja 7 emiratów jest doskonałym miejscem dla wszystkich zainteresowanych ekspansją i inwestycją dzięki doskonałym stosunkom handlowym, aktywnej dywersyfikacji gospodarki, prestiżowi oraz strategicznej pozycji, która otwiera drogę na rynki Bliskiego Wschodu, Azji Południowej oraz Afryki Północnej.


czytaj więcej23 Listopad, 2018

Ekspansja na rynek japoński

ekspansja_japonia.jpg

Współpraca gospodarcza z Japonią może być opłacalnym posunięciem. Jednak planując ekspansję na rynek japoński trzeba mieć na uwadze, iż kraj ten różni się od rynku europejskiego.


czytaj więcej23 Listopad, 2018

Ekspansja na rynek chiński

ekspansja_chiny.jpg

Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Firmy planujące wejście na rynek chiński muszą mieć na uwadze fakt, że nie jest to łatwe.


czytaj więcej31 Październik, 2018

Sprzedaż wysyłkowa z UE do USA z firmą Amazon

sprzeda___wysy__kowa_i_podatki.jpg

Europejska firma prowadząca sprzedaż wysyłkową do USA za pośrednictwem Amazon’u, sklepu internetowego w USA, lub korzystająca z usług logistycznych na terenie Stanów Zjednoczonych jest zobowiązana do wypełniania pewnych obowiązków podatkowych w USA. Amerykańskie prawo podatkowe narzuca takiej firmie między innymi pobieranie podatków od sprzedaży w USA i składanie zeznań podatkowych w Stanach Zjednoczonych.


czytaj więcej31 Październik, 2018

Podatek od sprzedaży wysyłkowej w USA i amerykańskie prawo podatkowe

kalkulator.jpg

Amerykańskie prawo podatkowe jest na tyle skomplikowane, że podatki od sprzedaży mogą być regulowane na wielu poziomach, na przykład: lokalnym, miejskim, federalnym, a także stanowym. Warto pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych jest 50 indywidualnych stanów i każdy z nich posiada prawo opodatkowania specyficznej transakcji, która ma miejsce w obrębie jego terytorium.


czytaj więcej31 Październik, 2018

Podatek od sprzedaży w USA w modelu dropshipping

dropshipping-model.png

W modelu dropshippingowym końcowy klient w USA „kupuje” produkt od pośrednika lub sprzedawcy tzw. „retailer”, który nigdy nie posiada prawa własności do sprzedawanego produktu i który nie magazynuje oferowanego produktu w swoim magazynie lub fizycznym sklepie. Amerykański klient który płaci za sprzedany produkt otrzymuje zakupiony produkt ”prosto od producenta”.


czytaj więcej24 Październik, 2018

Garść informacji o suplementach i zasadach ich sprzedaży w USA

drugs_1.png

Ponad 50% obywateli Stanów Zjednoczonych kupuje i zażywa regularnie suplementy diety. Łącznie na ich kupno wydają 22 miliardy rocznie, gdzie 350 dolarów przypada na jednego Amerykanina. Nic dziwnego więc, że sprzedaż tych produktów rośnie co rok o mniej więcej 6%!


czytaj więcej24 Październik, 2018

Odprawa celna towarów wywożonych czasowo z karnetem ATA

ata.png

Wielu przedsiębiorców chcących zająć się ekspansją na nowe rynki mierzyło się z trudnością tymczasowego wywiezienia swoich produktów do innego kraju. Rozwiązaniem tego problemu jest karnet ATA, czyli międzynarodowy dokument celny umożliwiający i ułatwiający odprawę celną. 


czytaj więcej24 Październik, 2018

Branża odzieżowa w transporcie międzynarodowym

ubrania.jpg

Transport tkanin ma długą historię, kiedyś to jedwabny szlak łączył Chiny i Europę, będąc drogą transportową wielu produktów. Szlakiem tym transportowano m.in. jedwab, a sama droga święciła największe znaczenie od III wieku p. n. e. do VI wieku n. e.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Transport łodzi lub jachtu z USA i Kanady

boat.png

Sezon letni rozpoczyna się w naszym kraju na dobre, odpoczywając nad Bałtykiem lub pięknymi polskimi jeziorami często mamy przyjemność podziwiać majestatyczne łodzie lub szybkie skutery pływające po falujących wodach. Może zamiast tylko zachwycać się z boku warto zamienić się miejscami i korzystać? 


czytaj więcej19 Październik, 2018

Transport Elektroniki

elektronika.png

Dzisiejszy świat nie mógłby istnieć bez urządzeń i maszyn elektronicznych. Kamery, telewizory, telefony i komputery na dobre zadomowiły się w naszych życiach. Sprzęt elektroniczny sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze, dostarcza nam rozrywki a nierzadko również ratuje ludzkie życie.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Mała przesyłka z dalekiego kraju

misio.png

Wiele sklepów internetowych oraz producentów w USA i Kanadzie nie prowadzi sprzedaży na rynek europejski. Problemy pojawiają się także w sytuacji chęci zakupu produktów ze Wschodu.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Konsolidacja przesyłek i koszty

konsolidacja.png

Kiedy firma bądź osoba prywatna dokonuje zakupu z innego kraju, to standardy życia w obu państwach ulegają polepszeniu. Są także inne powody, dlaczego zarówno import jak i eksport są opłacalne.


czytaj więcej19 Październik, 2018

Obuwie w transporcie między USA a Polską

buty.png

Amerykański styl bycia cały czas działa na wyobraźnie w Polsce, a konsumenci szukają produktów, które mogą oddać to kim są. Oprócz tego można kupić rozmiary nietypowe – albo bardzo małe albo duże – co bywa trudne na rynku polskim.


czytaj więcej06 Lipiec, 2018

Transport towaru będącego próbkami lub materiałami promocyjnymi

sample.jpg

Ponieważ każdy transport łączący różne rynki krajowe potrzebuje dokumentu deklarującego wartość wysyłanego towaru, pojawia się pytanie jak rozwiązać problem w przypadku, gdy firma wysyła towar, którego nie sprzedaje? 


czytaj więcej28 Czerwiec, 2018

Jak ładować towar do kontenera?

art.jpg

Kontenery umożliwiają transport ładunków bez bezpośredniej ingerencji w przesyłany towar. Żurawie portowe przenoszą opakowanie, jakim jest kontener razem z zawartością z lądu na pokład statku i odwrotnie. Sama droga morska nie należy do najłagodniejszych pod względem wstrząsów związanych z poruszaniem się statków na otwartym morzu. Jak więc bezpiecznie spakować swój ładunek do kontenera, aby zminimalizować uszkodzenie swojego ładunku?


czytaj więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5      

Wpisy [ od 1 od 20 ] z 88