EN PL
Strona główna BLOG Certyfikat CE - czy jest możliwość certyfikacji...

Certyfikat CE - czy jest możliwość certyfikacji bez udziału producenta?

22 Czerwiec, 2018   |   377 odsłon

Temat certyfikatu CE poruszaliśmy już wcześniej, więcej można przeczytać tutaj (Certyfikat CE), natomiast dziś na blogu zostanie omówiony temat możliwości sprowadzenia urządzenia do naszego kraju, w przypadku gdy sprzedający nie jest w stanie dołączyć do niego certyfikatu CE. Czy w takim przypadku jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z importu? Niekoniecznie.

 

Mimo, iż certyfikat CE nie dotyczy wszystkich produktów, nie jesteśmy w stanie ominąć przepisów m.in. dla maszyn, sprzętu elektrycznego , RTV, AGD, telefonów komórkowych czy zabawek. Ale co zrobić gdy producent/sprzedawca nie chce lub nie może pomóc nam nadać oznakowania CE? Jest możliwość wydania deklaracji zgodności przez instytucje w naszym kraju. Aby przy ściąganiu danego przyrządu się nie rozczarować w trakcie odprawy celnej, gdy przypisanie do dokumentów lub weryfikacja wymagań będzie kosztowna czy też niemożliwa, zawsze warto sprawdzić to wcześniej - jeszcze przed transportem.

 

Co będzie potrzebne? Większość urządzeń różni się od siebie ale jest jedna zasada, która zawsze się powtarza - podać jak najwięcej informacji. Mogą to być:

  1.        Link do produktu
  2.        Zdjęcia urządzenia z każdej strony (w tym np. tabliczki znamionowej jeśli jest dostępna)
  3.        Karta charakterystyki produktu
  4.        Instrukcja użytkowania, obsługi

Mając wspomniane wyżej dane o produkcie będzie możliwość sprawdzenia sposobności rozwiania wątpliwości oraz przedstawienia ewentualnych usług niezbędnych do spełnienia wymagań.

ce.png

Kategorie

BLOG
Jak ładować towar do kontenera? Podstawowe rodzaje kontenerów w transporcie morskim

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena