EN PL
Strona główna BLOG Jak ładować towar do kontenera?

Jak ładować towar do kontenera?

28 Czerwiec, 2018   |   520 odsłon

Głównym celem transportu towaru międzynarodowego, powinno być jego bezpieczne przemieszczenie z punktu A do punktu B, znajdującego się w innym kraju.

 

Kontenery umożliwiają transport ładunków bez bezpośredniej ingerencji w przesyłany towar. Żurawie portowe przenoszą opakowanie, jakim jest kontener razem z zawartością z lądu na pokład statku i odwrotnie. Sama droga morska nie należy do najłagodniejszych pod względem wstrząsów związanych z poruszaniem się statków na otwartym morzu. Jak więc bezpiecznie spakować swój ładunek do kontenera, aby zminimalizować uszkodzenie swojego ładunku?

 

Należy przestrzegać kilku poniższych zasad:

  1.        Podstawowym priorytetem jest wybranie odpowiedniego kontenera do transportu. Rozmiar oraz wymagania do specjalnego traktowania, jak utrzymanie temperatury lub urządzenia transportowe do zabezpieczenia to najważniejsze zadania przy organizacji transportu ładunku. 
  2.        Sprawdzenie stanu kontenera po jego przybyciu na miejsce załadunku. Odpowiedni rozmiar, brak dziur lub pozaginanych krawędzi, czystość, odporność na warunki atmosferyczne, szczelność drzwi. Stan fizyczny sprawdzamy niemal jakbyśmy sami go kupowali. 
  3.        Rozkład masy i wykorzystanie miejsca. Wstępnie zaplanuj jak ładunek powinien być rozmieszczony w kontenerze. Masa powinna być ułożona równomiernie na całej długości i szerokości podłogi
  4.        Mokre i suche, ciężkie i lekkie ładunki. Jeśli kontener ma być wypełniony zarówno towarem mokrym jak i suchym, nie dopuść do sytuacji by mokre towary znajdowały się powyżej lub w bezpośrednim sąsiedztwie suchych. W takich sytuacjach towar suchy może ulec zniszczeniu poprzez wilgoć lub wyciek. Ciężkie ładunki zawsze układamy na dole, na nie kładziemy lekkie. Jeśli to konieczne, warto używać materiałów izolujących lub amortyzujących.
  5.        Załaduj towar i go zabezpiecz. Użyj sztauowania, zablokuj go. Nie pozostawiaj pustych przestrzeni lub luźnych paczek na górze. Unikaj bezpośredniego nacisku na drzwi, użyj również odpowiedniego ogrodzenia od nich. Zabezpiecz je, zablokuj i zaplombuj.

 

Gdy postąpisz z wyżej wymienionymi wskazówkami, Twój towar powinien być odpowiednio przygotowany do drogi morskiej, co skutkować będzie bezpieczną drogą do odbiorcy w stanie nienaruszonym. 

art.jpg

Kategorie

BLOG
Transport towaru będącego próbkami lub materiałami promocyjnymi Certyfikat CE - czy jest możliwość certyfikacji bez udziału producenta?

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena