EN PL

BLOG

03 Październik, 2017

Bill of lading - morski list przewozowy

kontenerowiec.jpg
Konosament, czyli morski list przewozowy jest podstawowym dokumentem wykorzystywanym w transporcie morskim.

Jest to papier wartościowy, na podstawie którego można przenieść prawa własności towaru. Jest on dowodem zawarcia umowy o przewóz i odgrywa główną rolę w handlu międzynarodowym. Konosament jako papier wartościowy reprezentuje towar, na który go wystawiono i stanowi prawo do towaru, a w szczególności prawo dysponowania nim. Morski list przewozowy jest przedmiotem transakcji handlowych. Jest przedmiotem zarówno sprzedaży jak i kupna. Posiadacz tego dokumentu może w porcie docelowym odebrać przesyłany ładunek.


czytaj więcej21 Wrzesień, 2017

Czym są reguły Incoterms®2010

incoterms2010.jpg

Incoterms®2010

Incoterms®2010 to międzynarodowe formuły handlowe, które są powszechnie stosowane w handlu zagranicznym. Regulują one podział kosztów , obowiązków  i ryzyka, związanych z dostawą towaru pomiędzy sprzedającym a kupującym. Reguły te cieszą się światową akceptacją. Pozwalają na wprowadzenie ładu w różniących się znacząco od siebie systemach prawa gospodarczego poszczególnych krajów.


czytaj więcej31 Maj, 2017

Jak zacząć eksport kosmetyków do USA

kosmetyki_layout.jpg

Amerykański rynek kosmetyków

Eksport i sprzedaż kosmetyków na rynku amerykańskim może być dobrym interesem dla wielu Europejskich producentów. Z jednej strony rynek kosmetyków w USA posiada swoje unikalne bariery i wymogi prawne, a z drugiej strony jest warto powalczyć o istnienie i sprzedaż na największym rynku kosmetyków.


czytaj więcej25 Maj, 2017

Ułatwienia na granicy USA i Kanady

zdj__cie_granica_usa.jpg

Stosunki odpraw granicznych pomiędzy USA a Kanadą (jak również Meksykiem) reguluje umowa Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (NAFTA) z 1994 roku. Głównymi założeniami powstania tego układu miały być m. in.: liberalizacja handlu artykułami rolnymi;


czytaj więcej25 Maj, 2017

Handluj z nami i Stanami

zdj__cie_do_handluj.jpg

Handluj z nami ze Stanami

Od 10.03.2016r. USA podniosło wartość pomocy de minimis dla importowanych produktów do wartości 800$.

De minimis jest formą pomocy publicznej (wsparcie państwa).


czytaj więcej18 Maj, 2017

Dlaczego warto zainteresować się importem urządzeń i produktów medycznych z USA i Kanady

medical-equipment.png

 

Od kilku lat analizujemy branże, które przy wsparciu firmy USBOX importują produkty z USA i Kanady. Jedną z głównych jest szeroko rozumiana branża medyczna.

Należą do niej zarówno szpitale, kliniki i przychodnie „budżetowe”, jak również z sektora prywatnego, firmy usługowe, rehabilitacyjne oraz osoby prywatne.


czytaj więcej18 Maj, 2017

Części i akcesoria samochodowe z USA i Kanady

cz__sci_na_bloga.jpg

Ogólnie wiadomo, że oryginalne części samochodowe i akcesoria są znacznie tańsze Ameryce Północnej niż na rynku europejskim. Szczególnie dotyczy to marek japońskich i niemieckich. Wynika to z faktu, że dla tego rynku producenci proponują specjalne ceny, obowiązujące tylko na tych rynkach


czytaj więcej15 Maj, 2017

Dlaczego sklepy internetowe i dostawcy z USA i Kanady nie wysyłają produktów do Polski?

zakupy_za_granica.png

Sprzedaż internetowa wiąże się z kilkoma problemami zarówno w Polsce jak i w Ameryce Północnej. Sprzedający muszą przyjmować zwroty produktów z powodu błędów wysyłki jak również reklamacji. Aby tego uniknąć musieliby na obcym rynku posiadać oddziała 9co wiąże się z wysokimi kosztami) lub partnera, który by w ich imieniu rozwiązywał tego typu problemy.


czytaj więcej15 Maj, 2017

Import i eksport na całym świecie

itp.jpg

Wiele sklepów internetowych i producentów w USA i Kanadzie nie prowadzi sprzedaży na rynek europejski. Problemy pojawiają się także w sytuacji chęci zakupu produktów ze Wschodu. Dzięki platformie USBOX możesz szybko i bezpiecznie dokonać zakupów unikając problemów i nieporozumień.


czytaj więcej19 Kwiecień, 2017

Import odzieży i akcesoriów z USA i Kanady

zdj__cie_do_layoutu_odzie__.jpg

Zakupem produktów w USA i Kanadzie, przeznaczonych do handlu na terenie Polski, zainteresowana jest duża liczba firm, zajmujących się dystrybucją odzieży, obuwia i akcesoriów typu: paski, torebki, nakrycia głowy itp. Importem tych produktów zajmują się hurtownie jak również osoby handlujące na Allegro. Produkty odzieżowe można podzielić na specjalistyczne i markowe (moda). Wśród produktów markowych prym wiodą zarówno  najbardziej znane światowe brandy, jak również marki popularne jedynie wśród amer


czytaj więcej06 Kwiecień, 2017

Poszukiwanie partnera w USA/Kanada - eksport cz.2

biznes.jpg

Pisząc w dalszym ciągu o poszukiwaniu partnera w USA/Kanadzie należy podkreślić dlaczego jest to ważne.

  1. Chcąc eksportować produkty do tych krajów, należy pamiętać o ich dopuszczeni do obrotu na terenie USA/Kanady, czyli o odprawie celnej. Wprawdzie korzystając ze współpracy z platformą USBOX mogą Państwo skorzystać z wielu elementów wsparcia w tym zakresie, niemniej jednak często okazuje się, że posiadanie własnego agenta na terenie danego kraju jest bardzo cenne.

czytaj więcej06 Kwiecień, 2017

Poszukiwanie partnera w USA/Kanada - eksport cz.1

wsp__lpraca.png

Spotykamy się często z pytaniami klientów odnośnie wsparcia w znalezieniu partnera po drugiej stronie oceanu atlantyckiego zarówno w eksporcie jak i imporcie. Platforma USBOX zajmuje się logistyką dostaw pomiędzy partnerami już nawiązanej współpracy. Niemniej jednak posiadamy wiedzę jak powinno się rozpocząć poszukiwania partnera i chcemy się tą wiedzą podzielić. Ze względu na obszerność zagadnienia , jesteśmy zmuszeni tą wiedzę podzielić na kilka części . Nie zmienia to faktu , że często udzielamy również konsultacji telefonicznych.

 


czytaj więcej05 Kwiecień, 2017

Płatności walutowe

waluty.jpg

Kupuąc produkty w USA czy Kanadzie, możemy płacić na różne sposoby.

1. Posiadamy konto walutowe i z niego płacimy za produkty:

     a)  bezpośrednio na konto sprzedającego

     b)  poprzez system PayPal w sytuacji, gdy sprzedający wymaga takiej formy zapłaty. Jak założyć konto w systemie PayPal możesz dowiedzieć się tutaj. Mozna również przesłać pieniądze na konto USBOX i my dokonamy płatności w Waszym imieniu.

 

2. Nie posiadamy walut tylko....


czytaj więcej05 Kwiecień, 2017

Pojęcia i podstawowe definicje w transporcie morskim

tra_mor.jpg

Pojęcia i podstawowe definicje w transporcie morskim

 

AMS /Automated Manifest System / “24 – HOUR RULE”, automatyczny system zgłaszania danych przy eksporcie do USA;

 

BAF / Bunker Adjustment Factor / – zmienny dodatek paliwowy, czyli dodatek do podstawowej stawki frachtu morskiego, ustalany raz na jakiś czas (np. na miesiąc) przez armatorów / przewozników w celu wyrównania ewentualnych strat wynikających ze zmian na rynku paliw;


czytaj więcej27 Marzec, 2017

Media polonijnie w Kanadzie

prasa_kanada.png

Przedstawiamy Kanadyjską listę mediów jaką się nam udało ułożyć. Pamiętajmy, że są to biznesy , które czasami mogą już nie istnieć. Jak je wykorzystać do poszukiwania partnera biznesowego pisaliśmy w artykule o mediach USA.

Polonijna Prasa Kanadyjska;

Budzik (miesięcznik)

Czas (tygodnik kanadyjski)

Dialogi (kwartalnik)


czytaj więcej24 Marzec, 2017

Media polonijne w USA

newspaper.jpg

Jednym ze sposobów na poszukiwanie kontaktów w USA zarówno w imporcie jak i eksporcie jest nawiązanie współpracy z mediami. Najłatwiejszym i najdroższym sposobem jest zlecanie reklamy płatnej. Ale pamiętajmy , że oni ciągle poszukują ciekawych materiałów na artkuły, reportaże z Polski. Ich czytelnicy tego oczekują i oni o tym wiedzą. Dlatego bardzo wskazane jest napisanie ciekawego artykułu na temat firmy, jej historii, pozycji w kraju i za granicą, opisanie celu i misji firmy, opisanie w ciekawy sposób


czytaj więcej24 Marzec, 2017

Organizacje polonijne w Chicago-USA

chicago_zdj__cie.jpg

Na terenie chicagowskiego okręgu działa obecnie ok. 180 autonomicznych organizacji polonijnych.

 

Wybór Chicago jako miejsca osiedlenia pierwszej dużej fali emigracji polskiej do USA na przełomie XIX i XX wieku, jak również dynamiczny rozwój ekonomiczny tej aglomeracji zarówno w tamtym okresie, jak i w latach późniejszych zadecydowały, iż właśnie w tym mieście mają swoje siedziby najsilniejsze, a zarazem najstarsze organizacje polonijne w Stanach Zjednoczonych.


czytaj więcej24 Marzec, 2017

DANE AMBASADY RP ORAZ KONSULATÓW W USA

amn.jpg

Ambasada RP w Waszyngtonie

Embassy of the Republic of Poland

2640 16th Street NW

Washington, DC 20009

Tel: (202) 234 3800

Fax: (202) 328 6271

www.polandembassy.org


czytaj więcej24 Marzec, 2017

DANE AMBASADY RP ORAZ KONSULATÓW W KANADZIE

ambasada_kanada.jpg

Ambasada RP w Ottawie - Referat Konsularny

443 Daly Avenue, Ottawa , Ontario K1N 6H3

wejście od ulicy Wurtenburg

tel. (613) 789-0468 wew. 450 lub 424 ; fax: (613) 789 1218;

telefon dyżurny (613) 866 20 15 -wyłącznie w sprawach wymagających natychmiastowej interwencji konsula

e-mail: ottawa.amb.wk@msz.gov.pl


czytaj więcej21 Luty, 2017

Zasady Eksportu i Importu Pomiędzy USA / Kanadą a Polską

do_bloga_transport_lotniczy.jpg

Przesyłki możemy wysłać:

a)      Drogą lotniczą –najczęściej stosowane ( gdyż szybciej, a koszt często jest nie wiele większy od transportu morskiego).

b)      Drogą morską - wykorzystywaną najczęściej do przesyłek wielkogabarytowych lub kontenerowych.


czytaj więcej

    1 | 2 | 3 | 4 | 5      

Wpisy [ od 41 od 60 ] z 97