EN PL

BLOG

06 Kwiecień, 2017

Poszukiwanie partnera w USA/Kanada - eksport cz.2

biznes.jpg

Pisząc w dalszym ciągu o poszukiwaniu partnera w USA/Kanadzie należy podkreślić dlaczego jest to ważne.

  1. Chcąc eksportować produkty do tych krajów, należy pamiętać o ich dopuszczeni do obrotu na terenie USA/Kanady, czyli o odprawie celnej. Wprawdzie korzystając ze współpracy z platformą USBOX mogą Państwo skorzystać z wielu elementów wsparcia w tym zakresie, niemniej jednak często okazuje się, że posiadanie własnego agenta na terenie danego kraju jest bardzo cenne.

czytaj więcej06 Kwiecień, 2017

Poszukiwanie partnera w USA/Kanada - eksport cz.1

wsp__lpraca.png

Spotykamy się często z pytaniami klientów odnośnie wsparcia w znalezieniu partnera po drugiej stronie oceanu atlantyckiego zarówno w eksporcie jak i imporcie. Platforma USBOX zajmuje się logistyką dostaw pomiędzy partnerami już nawiązanej współpracy. Niemniej jednak posiadamy wiedzę jak powinno się rozpocząć poszukiwania partnera i chcemy się tą wiedzą podzielić. Ze względu na obszerność zagadnienia , jesteśmy zmuszeni tą wiedzę podzielić na kilka części . Nie zmienia to faktu , że często udzielamy również konsultacji telefonicznych.

 


czytaj więcej05 Kwiecień, 2017

Płatności walutowe

waluty.jpg

Kupuąc produkty w USA czy Kanadzie, możemy płacić na różne sposoby.

1. Posiadamy konto walutowe i z niego płacimy za produkty:

     a)  bezpośrednio na konto sprzedającego

     b)  poprzez system PayPal w sytuacji, gdy sprzedający wymaga takiej formy zapłaty. Jak założyć konto w systemie PayPal możesz dowiedzieć się tutaj. Mozna również przesłać pieniądze na konto USBOX i my dokonamy płatności w Waszym imieniu.

 

2. Nie posiadamy walut tylko....


czytaj więcej05 Kwiecień, 2017

Pojęcia i podstawowe definicje w transporcie morskim

tra_mor.jpg

Pojęcia i podstawowe definicje w transporcie morskim

 

AMS /Automated Manifest System / “24 – HOUR RULE”, automatyczny system zgłaszania danych przy eksporcie do USA;

 

BAF / Bunker Adjustment Factor / – zmienny dodatek paliwowy, czyli dodatek do podstawowej stawki frachtu morskiego, ustalany raz na jakiś czas (np. na miesiąc) przez armatorów / przewozników w celu wyrównania ewentualnych strat wynikających ze zmian na rynku paliw;


czytaj więcej27 Marzec, 2017

Media polonijnie w Kanadzie

prasa_kanada.png

Przedstawiamy Kanadyjską listę mediów jaką się nam udało ułożyć. Pamiętajmy, że są to biznesy , które czasami mogą już nie istnieć. Jak je wykorzystać do poszukiwania partnera biznesowego pisaliśmy w artykule o mediach USA.

Polonijna Prasa Kanadyjska;

Budzik (miesięcznik)

Czas (tygodnik kanadyjski)

Dialogi (kwartalnik)


czytaj więcej24 Marzec, 2017

Media polonijne w USA

newspaper.jpg

Jednym ze sposobów na poszukiwanie kontaktów w USA zarówno w imporcie jak i eksporcie jest nawiązanie współpracy z mediami. Najłatwiejszym i najdroższym sposobem jest zlecanie reklamy płatnej. Ale pamiętajmy , że oni ciągle poszukują ciekawych materiałów na artkuły, reportaże z Polski. Ich czytelnicy tego oczekują i oni o tym wiedzą. Dlatego bardzo wskazane jest napisanie ciekawego artykułu na temat firmy, jej historii, pozycji w kraju i za granicą, opisanie celu i misji firmy, opisanie w ciekawy sposób


czytaj więcej24 Marzec, 2017

Organizacje polonijne w Chicago-USA

chicago_zdj__cie.jpg

Na terenie chicagowskiego okręgu działa obecnie ok. 180 autonomicznych organizacji polonijnych.

 

Wybór Chicago jako miejsca osiedlenia pierwszej dużej fali emigracji polskiej do USA na przełomie XIX i XX wieku, jak również dynamiczny rozwój ekonomiczny tej aglomeracji zarówno w tamtym okresie, jak i w latach późniejszych zadecydowały, iż właśnie w tym mieście mają swoje siedziby najsilniejsze, a zarazem najstarsze organizacje polonijne w Stanach Zjednoczonych.


czytaj więcej24 Marzec, 2017

DANE AMBASADY RP ORAZ KONSULATÓW W USA

amn.jpg

Ambasada RP w Waszyngtonie

Embassy of the Republic of Poland

2640 16th Street NW

Washington, DC 20009

Tel: (202) 234 3800

Fax: (202) 328 6271

www.polandembassy.org


czytaj więcej24 Marzec, 2017

DANE AMBASADY RP ORAZ KONSULATÓW W KANADZIE

ambasada_kanada.jpg

Ambasada RP w Ottawie - Referat Konsularny

443 Daly Avenue, Ottawa , Ontario K1N 6H3

wejście od ulicy Wurtenburg

tel. (613) 789-0468 wew. 450 lub 424 ; fax: (613) 789 1218;

telefon dyżurny (613) 866 20 15 -wyłącznie w sprawach wymagających natychmiastowej interwencji konsula

e-mail: ottawa.amb.wk@msz.gov.pl


czytaj więcej21 Luty, 2017

Zasady Eksportu i Importu Pomiędzy USA / Kanadą a Polską

do_bloga_transport_lotniczy.jpg

Przesyłki możemy wysłać:

a)      Drogą lotniczą –najczęściej stosowane ( gdyż szybciej, a koszt często jest nie wiele większy od transportu morskiego).

b)      Drogą morską - wykorzystywaną najczęściej do przesyłek wielkogabarytowych lub kontenerowych.


czytaj więcej08 Luty, 2017

MATERIAŁY NIEBEZPIECZNE W TRANSPORCIE MORSKIM

transport_morski_zdj__cie.jpg

Temat transportu materiałów niebezpiecznych regulowany jest poprzez międzynarodowy kodeks morski (IMDG) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Określa on:

- definicję ładunku niebezpiecznego jako ładunków, które ze względu na cechy fizyczne, biologiczne i chemiczne, w przypadku uszkodzenia w transporcie lub przeładunku mogą uszkodzić inne dobra lub dokonać uszczerbku na zdrowiu.

- oznakowanie kontenerów do których należą:


czytaj więcej27 Styczeń, 2017

ZAMIESZANIE TRUMPA

trump_tekst.jpg

Jednym z pierwszych dekretów, podpisanych przez Donalda Trumpa, po zaprzysiężeniu na 45 Prezydenta Stanów Zjednoczonych był dekret o wycofaniu się USA z umowy „Partnerstwa Transpacyficznego”.


czytaj więcej13 Grudzień, 2016

Pomocnicy Świętego Mikołaja

3053555330_09b31cf063_z.jpg

Nadchodzi przedświąteczny czas i na nowo rozpoczyna się trwająca od setek lat dyskusja. Jak to możliwe, by rozwieźć tyle paczek? Zdradzamy Wam największy sekret Świętego Mikołaja.


czytaj więcej26 Październik, 2016

CETA – umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą - część 3

flaga_kanada_rozmyta.jpg

Dzięki CETA przedsiębiorstwa z Kanady i UE będą mogły konkurować na równych warunkach.W CETA określono także restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony praw pracy i ochrony środowiska. Obie strony umowy zobowiązały się, że nigdy nie będą naruszać wysokich norm UE dla dobra interesów handlowych i będą podejmować wspólne działania...


czytaj więcej25 Październik, 2016

CETA - umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą - część 2

aircraft-1043836_640.jpg

Po otrzymaniu od Rady zielonego światła i uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego możliwe będzie tymczasowe stosowanie umowy. Od pierwszego dnia obowiązywania CETA zniesie prawie wszystkie cła, co pozwoli unijnym przedsiębiorstwom zaoszczędzić setki milionów euro rocznie na należnościach celnych, z czego bezpośrednio skorzystają również konsumenci w UE dzięki niższym cenom i większemu wyborowi produktów pochodzących z Kanady.


czytaj więcej21 Październik, 2016

CETA – umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą - część 1

hands-1063442_1280.jpg

Umowa ma przynieść korzyści obywatelom i przedsiębiorstwom – zarówno tym małym, jak i dużym – w całej Europie, począwszy od pierwszego dnia wejścia w życie. By umożliwić szybkie podpisanie i tymczasowe stosowanie umowy, tak by można było bez zbędnej zwłoki czerpać zakładane korzyści, Komisja postanowiła zaproponować 'mieszaną' formę umowy CETA...


czytaj więcej17 Październik, 2016

Przygotuj się na BLACK FRIDAY!

abstract-black-friday-background-of-ink_.jpg

Black Friday to święto handlowców w USA i Kanadzie. Dzień po polsku nazywany „czarnym piątkiem” to okres, gdy  za oceanem bite są rekordy sprzedaży, a ludzie szaleją na punkcie zakupów. Jest on symbolem wolnorynkowej gospodarki. Black Friday obchodzi się w USA już następnego dnia po Święcie Dziękczynienia, często przedłużając na sobotę i niedzielę. W tym roku piątek wyprzedaży przypada na 25 listopada...


czytaj więcej30 Wrzesień, 2016

Eksport na cały świat

imprt_eksport.jpg

Dzięki nam w sposób łatwy i szybki możesz wysyłać produkty w skali światowej


czytaj więcej28 Wrzesień, 2016

Obniżamy ceny transportu!

schoolbell.jpg

Mamy dobrą wiadomość! Już od końca ubiegłego roku wprowadziliśmy nowe, atrakcyjne ceny transportu lotniczego i morskiego pomiędzy Polską a USA/Kanadą oraz USA/Kanadą a Polską. Wynika to z trzech powodów...


czytaj więcej30 Sierpień, 2016

Wsparcie prawne transakcji proponowane przez USBOX

200171404-001_5.jpg

USBOX niejednokrotnie wspierał importerów w doradztwie prawnym dotyczącym zakupów w USA. Widząc rosnące oczekiwanie naszych klientów na usługi w tym zakresie postanowiliśmy na stałe wprowadzić doradztwo prawne – zarówno dla importerów, jak również eksporterów.


czytaj więcej

    1 | 2 | 3 | 4 | 5      

Wpisy [ od 41 od 60 ] z 87