EN PL
Strona główna BLOG Transport Elektroniki

Transport Elektroniki

19 Październik, 2018   |   243 odsłon

Dzisiejszy świat nie mógłby istnieć bez urządzeń i maszyn elektronicznych. Kamery, telewizory, telefony i komputery na dobre zadomowiły się w naszych życiach. Sprzęt elektroniczny sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze, dostarcza nam rozrywki a nierzadko również ratuje ludzkie życie. Wiele firm jest wyspecjalizowany w produkcji danych części, ale są również giganci jak np. Samsung, którzy zajmują się tworzeniem produktów różnych kategorii.

 

 

Niemal wszyscy najwięksi światowi producenci elektroniki to firmy z USA i Azji, z tymże nawet amerykańskie korporacje produkują swoje podzespoły w krajach azjatyckich, jak Chiny, Indie czy Singapur. Jest to naturalnie związane z niższymi kosztami. By produkcja mogła się odbywać przykładowo w Europie, sam proces musiałby być zdecydowanie bardziej zautomatyzowany aby móc zminimalizować koszt zatrudnienia pracownika, który w tym rejonie jest znacznie wyższy. Zwiększone koszty, oczywiście finalnie przeniosłyby się na cenę produktu, w dzisiejszej bardzo konkurencyjnej branży elektronicznej, firmy nie mogą sobie na to pozwolić. Prościej jest więc wyprodukować artykuły w Azji i dalej transportować na cały świat.  

 

Sam transport elektroniki podlega pewnym obostrzeniom w transporcie międzynarodowym. Największym zagrożeniem mogą być baterie litowe, które są jednym z najpopularniejszych elementów zasilających. Baterie tego typu posiadają dużą ilość zmagazynowanej energii, która pod wpływem zwarcia lub uszkodzenia może wytworzyć taką ilość ciepła, która w konsekwencji może prowadzić do zapłonu. Zagrożenie to jest szczególne niebezpieczne dla transportu lotniczego.

 

Przepisy IATA  (International Air Transport Association) jasno określają wymagania transportu towarów niebezpiecznych, w tym właśnie baterii litowych. Aby więc przewieźć tego typu ładunek niezbędne jest posiadanie specyfikacji technicznej MSDS (Material Safety Data Sheets) - trochę więcej o karcie MSDS można przeczytać tutaj (link do artykułu o MSDS). Na jej podstawie przewoźnik jest w stanie sprawdzić kategorię produktu oraz zasady traktowania w transporcie. 

 

Wyceń transport elektroniki z kartą MSDS z USBOX

elektronika.png

Kategorie

BLOG
Transport łodzi lub jachtu z USA i Kanady Mała przesyłka z dalekiego kraju

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena