EN PL
Strona główna BLOG Transport łodzi lub jachtu z USA i Kanady

Transport łodzi lub jachtu z USA i Kanady

19 Październik, 2018   |   569 odsłon

Sezon letni rozpoczyna się w naszym kraju na dobre, odpoczywając nad Bałtykiem lub pięknymi polskimi jeziorami często mamy przyjemność podziwiać majestatyczne łodzie lub szybkie skutery pływające po falujących wodach. Może zamiast tylko zachwycać się z boku warto zamienić się miejscami i korzystać? 

 

 

Fani sportów wodnych lub relaksu na otwartej przestrzeni, często poszukują ciekawych produktów wychodzących naprzeciw ich oczekiwaniom. W tej materii sprzęt z ameryki północnej potrafi zadowolić nawet najbardziej wybrednych. Amerykańscy dealerzy oraz rynek wtórny posiadają produkty niedostępne lub tańsze niż na rynku europejskim. Czy sprowadzenie takiego sprzętu to coś trudnego? Nic bardziej mylnego. Amerykanie nie uważają eksportu swoich towarów poza granice swojego kontynentu za niewłaściwe. Jeśli tylko polityka firmy na to pozwala, nie krępują się by zrobić „deal” i zwiększyć sprzedaż.

 

Kupując łódź lub skuter na giełdzie typu Copart, do eksportu będziemy potrzebować dokument zawarcia umowy kupna-sprzedaży (BoS – Bill os Sale) oraz Certificate of Title (tytuł własności). Mając takie zaświadczenia jesteśmy w stanie wywieźć ładunek z USA lub Kanady oraz sprowadzić go do Europy. W przypadku importu towaru nowo zakupionego od amerykańskiego dealera, wystarczyć powinien sam Bill of Sale z podpisem osoby reprezentującej dealera. Jest to o tyle korzystne, że nie będzie konieczna rejestracja sprzętu by otrzymać dokument Title, a to wiązałoby się z zapłatą podatku w wysokości 6,25% od wartości zakupu oraz prawdopodobnie prowizji dealera za koszty pośrednictwa przy uzyskaniu dokumentu.

 

Jeśli mamy już wybrany potencjalny zakup, warto wcześniej sprawdzić koszty transportu. W transporcie międzynarodowym, jak w każdym innym płaci się za ciężar lub rozmiar, w tym przypadku jest podobnie. Ale kupując swój wymarzony sprzęt, na pewno wiesz jak jest duży. Znając wartości wymiarowe, wagowe, jak również model pojazdu jesteśmy w stanie oszacować koszty transportu, a także podać pozostałe opłaty mogące wystąpić np. przy odprawie celnej.

 

Zapraszamy do kontaktu. 

 

USBOX - transport łodzi, jachtów, skuterów, import oraz export

boat.png

Kategorie

BLOG
Branża odzieżowa w transporcie międzynarodowym Transport Elektroniki

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena