EN PL
Strona główna BLOG Transport mienia przesiedleńczego do Stanów...

Transport mienia przesiedleńczego do Stanów Zjednoczonych

04 Lipiec, 2019   |   426 odsłon

Mienie przesiedleńcze (mienie osobiste) czyli rzeczy przeznaczone na użytek własny, aby mogły być zwolnione z należności celnych przewozowych, muszą być zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu na terenie USA.

 

Warunki oraz wymagane dokumenty do odprawy celnej, jako mienie przesiedlenia:

1. Okazania dokumentu świadczącego o legalności pobytu w USA

2. Złożenia deklaracji celnej

3. Przedstawienia dokumentu potwierdzającego stałe miejsce pobytu w Stanach

4. Okazania dowodu osobistego (Identification Card)

5. Okazania listy mienia przesiedlenia (z wyszczególnieniem kategorii rzeczy, ilości sztuk w obrębie każdej kategorii oraz ich szacunkowej wartości w USD. Lista musi być kompletna tzn., jeżeli osoba zamierza przesyłać swoje rzeczy partiami, to już przy pierwszej wysyłce należy przedłożyć listę wszystkich rzeczy, które w ciągu roku zostaną przesłane w ramach tego mienia. Listy nie można uzupełniać w trakcie przesyłania kolejnych rzeczy.

 

Wszystkie rzeczy stanowiące mienie przesiedlenia muszą być używane przez osobę przesiedlającą się, co najmniej 6 miesięcy przed zakończeniem pobytu w Polsce. osoba przesiedlająca się może przesyłać swoje rzeczy w okresie do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia przesiedlenia.

Zwolnienia nie stosuje się dla:

• napojów alkoholowych;

• tytoniu i wyrobów tytoniowych;

• handlowych środków transportu;

• przedmiotów wykorzystywanych do wykonywania rzemiosła lub zawodu, innych niż przenośne instrumenty i sprzęt potrzebny do wykonywania tych zajęć.

 

Mienie przesiedleńcze podlega odprawie eksportowej na terenie Polski oraz odprawie importowej na terenie USA w urzędach celnych.

Niezbędna jest współpraca z agencją celną, lub firmą, która kompleksowodokonuję transportu mienia przesiedleńczego.

Mienie przesiedlenia może być zapakowane w kartony, skrzynie, palety, kontenery. Ponadto może być transportowane drogą morską, lotniczą. 

 

Profesjonalna firma spedycyjna powinna doradzić w doborze opakowania mienia, formy transportu, jak również zadbać o odprawę celną towaru na obu granicach.

 

Firma ta powinna również dostarczyć

• formularz listy mienia przesiedleńczego

• upoważnienie dla agencji celnej, (jak również zadbać o prawidłowe ich wypełnienie).

 

Przepisy prawa celnego nie stanowią uprawnienia dla osób, które zamieszkiwały, pracowały bądź pełniły służbę w państwie trzecim, do przywozu bez cła nowo zakupionych lub nabytych w tzw. "drodze powrotnej" samochodów.

mienie.jpg

Kategorie

BLOG
Przetargi ONZ Dokumenty w transporcie morskim

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena