EN PL
Strona główna Formularz wyceny szacunkowej

Formularz wyceny szacunkowej

Wycena przesyłki ma charakter szacunkowy gdyż:

  1.        W transporcie lotniczym waga i wymiary przesyłki mają bezpośredni wpływ na koszt dostawy. Sklepy internetowe w USA/Kanadzie z reguły nie podają wymiarów kartonów w jakich wysyłają produkt oraz nie podają ich wagi.  Te informacje pozyskujemy w momencie, gdy przesyłka zostanie dostarczona do naszego magazynu w USA/Kanadzie. Jest tam mierzona oraz ważona, a kalkulator umieszczony na naszej platformie automatycznie wylicza koszt dostawy do Polski, (co znajduje swoje odzwierciedlenie w kosztach logistycznych dostawy). Informacja o kosztach zostaje wysłana do Państwa drogą elektroniczną, gdy przesyłka zostaje dostarczona do naszego magazynu i zdefiniowana za pomocą personalnego kodu dostawy. Dostają Państwo powiadomienie e-mail w chwili dostawy przesyłki do naszego magazynu.
  2.        Koszt dostawy oraz wartość przesyłki ma bezpośredni wpływ na obliczenie wysokości cła i podatku. Znając koszt wysyłki ( który jest wyliczany przez nasz kalkulator) oraz zawartość przesyłki podawanej przez Państwa na platformie (w oparciu o załączoną do przesyłki fakturę lub dowód wydania z magazynu) możliwe jest określenie taryfy celnej oraz  wysokości cła i podatku. Jeżeli nie posiadamy informacji o zawartości przesyłki, platforma wyśle informację o dotarciu paczki do naszego magazynu oraz prośbę o uzupełnienie opisu zamówionych produktów. Posiadając wszystkie dane o przesyłce tj. wartość, wymiary i wagę opakowania oraz zawartość, nasze biuro w Warszawie tłumaczy dokumenty na język polski z Państwa zamówienia (niezbędne w procesie odprawy celnej), jak również określa stawkę celną i podatkową bądź ewentualne zwolnienie z tych należności. Wówczas otrzymują Państwo informacje o rzeczywistych kosztach logistycznych i odprawy celnej.
  3.        Mimo, że osoba wyliczająca opłaty celne dla naszej platformy posiada wieloletnie doświadczenie w odprawach celnych należy pamiętać, że zgodnie z polskim prawem ostateczną decyzję o klasyfikacji celnej produktu podejmuje pracownik Urzędu Celnego.