EN PL
Strona główna Jak działa import

Jak działa import

background-image
icon
Krok 1 –

Wypełnienie formularza wyceny

Abyśmy mogli przygotować wycenę wypełnij krótki formularz na naszej stronie (zakładka wycena), który pozwoli nam zapoznać się ze szczegółami transportu.
icon
Krok 2 –

Potwierdzenie otrzymania zapytania

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji w formularzu, otrzymasz potwierdzenie otrzymania przez nas Twojego zapytania. Od tego momentu zaczynamy pracę by przygotować najkorzystniejszą ofertę spełniającą wszystkie wymagania.
icon
Krok 3 –

przedstawienie naszej propozycji

Znając wszystkie warunki przewozu, przedstawiamy jego koszty. W tym kroku po zapoznaniu się z naszą ofertą decydujesz czy będziemy realizować transport.
icon
Krok 4 –

Ustalenie szczegółów terminu odbioru, wypełnienie dokumentacji eksportowej

Po akceptacji naszej oferty następują czynności przygotowujące wysyłkę do realizacji. Ustalenie terminu odbioru, wypełnienie dokumentów importowych oraz podpisanie upoważnienia do odprawy celnej. Pomagamy we wszystkich procedurach minimalizując udział zlecającego, tak aby dokumenty były przygotowane jeszcze przed odbiorem przesyłki. Zostaje wystawiona również faktura za usługę.
icon
Krok 5 –

Odbiór towaru z miejsca nadania, płatność za usługę

Świadczymy usługę „od drzwi do drzwi”, po opłaceniu faktury odbieramy ładunek dostarczając go na magazyn załadunkowy. W tym miejscu przesyłka jest dokładnie ważona oraz mierzona. Na magazynie zostaje wygenerowany również list przewozowy, z numerem śledzenia.
icon
Krok 6 - Transport międzykontynentalny
Gdy przesyłka spełnia wszystkie wymagania trafia na samolot bądź statek. Po dotarciu do portu docelowego w naszym kraju, transportowany towar zostaje przewieziony do magazynu. Jeśli została wybrana opcja dokonywania przez nas odprawy celnej, wysłane zostaje powiadomienie o długu celnym, które należy uregulować dokonując płatności na wskazany numer rachunku Urzędu Celnego. W momencie zaksięgowania wpłaty przez Urząd Celny system wysyła powiadomienie, które zawiera dokument potwierdzenia zwolnienia celnego. W tym momencie przesyłka jest zwalniana do odbioru lub dalszego transportu.
icon
Krok 7 –

Transport do miejsca docelowego

Gdy przesyłka zostaje zwolniona z magazynu oczekuje na odbiór bądź następuję jej transport do miejsca docelowego, jeśli taka opcja została wybrana podczas składania zapytania.