EN PL

O Nas

NASZE KORZENIE

usbox_logo1.jpg

Firma USBOX powstała na bazie przedsiębiorstwa Partex, ogólnopolskiego wyłącznego dystrybutora takich marek jak Waterman, Parker, Lamy, Zebra, Edding, oraz wielu innnych, działające na polskim rynku od 1989 roku. 

W 2003 roku Partex nabył w USA licencję na tworzenie w Polsce sieci punktów usługowych dla małego i średniego biznesu MAIL BOXES ETC. (w tym świadczenie usług przesyłek kurierskich) i zarządzanie tą siecią. Od tego czasu zacieśniła się nasza współpraca z największymi operatorami przesyłek kurierskich na rynku polskim, tj. UPS, Federal Express, DPD, co spowodowało, że staliśmy sie profesjonalistami w międzynarodowej obsłudze przesyłek kurierskich. 

Podstawę naszym działaniom dały doświadczenia wielu operatorów międzynarodowych, jak również ich rozwiązania informatyczne i logistyczne. 

 

USBOX jest platformą logistyczną wspierającą i upraszczającą wszystkie procedury związane z importem towarów ze świata. Umożliwia ona zupełnie legalne dokonywanie zakupów na terenie innych państw i dostarczanie ich do odbiorcy bez angażowania go w kwestie odprawy celnej. Jest ona bardzo wygodnym i praktycznym narzędziem przeznaczonym zarówno dla osób fizycznych nabywających towary w zagranicznych sklepach internetowych, jak i dla podmiotów gospodarczych współpracujących z zagranicznymi firmami. W imieniu tych ostatnich klientów przeprowadzane są odprawy celne i dostarczane wszystkie końcowe dokumenty dotyczące dostawy. USBOX oferuje wyjątkowe rozwiązanie, jakim jest możliwość oszacowania kosztów dostawy i odprawy celnej jeszcze przed dokonaniem zakupu i przeprowadzenia odprawy celnej w imieniu klienta na terenie Polski.

 


MISJA

NASZYM CELEM JEST WSPIERANIE KAŻDEGO, KTO PROWADZI WYMIANĘ TOWAROWĄ POMIĘDZY ŚWIATEM A POLSKĄ ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM USA I KANADY.

Przyświecające nam wartości:

TANIO 

Łączymy przesyłki, osiągając dzięki temu atrakcyjne ceny transportu.

SZYBKO 

Dostarczamy towary drogą lotniczą. 

PEWNIE 

Współpracujemy z globalnymi operatorami  gwarantującymi najwyższą jakość obsługi.

ŁATWO

Automatyzujemy procesy: konsolidacji, transportu, przeprowadzania odpraw celnych, minimalizując w nich udział klienta.

 

 


KOMU DEDYKOWANA JEST PLATFORMA?

fotolia_52390929_m.jpg

Naszymi klientami są podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne zamawiające produkty w sklepach internetowych, wysyłające paczki z całego świata do Polski i z Polski do całego świata, sprzedawcy serwisu Allegro.pl, właściciele sklepów internetowych, sklepów stacjonarnych i hurtowni, firmy produkcyjne i usługowe, przedstawiciele branży motoryzacyjnej, medycznej, rehabilitacyjnej, laboratoria, jednostki budżetowe, uczelnie wyższe oraz wiele podmiotów reprezentujących inne branże.