EN PL
Strona główna Towary powyżej 2500$ - SED

Towary powyżej 2500$ - SED

bes_090_5.jpg

SED (Shipper’s Export Declaration) to deklaracja eksportowa nadawcy.

Deklaracja SED jest stosowana tylko wtedy, gdy przesyłka pochodzi ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i Puerto Rico.Zawiera ona ogólne informacje o transakcji eksportowej i jest używana do opracowywania danych statystycznych i kontrolnych dotyczących eksportu w USA.
Deklaracja SED jest wymagana tylko wtedy, gdy przesyłka zawiera towar, którego cena jednostkowa przekracza 2500 USD lub wymaga zezwolenia na eksport. Dokument ten powinien być wypełniony przez importera lub przewoźnika na zlecenie importera. Zlecenie wypełnienia tego dokumentu firmie UPS kosztuje 10 USD.

Poniżej zamieściliśmy formularz SED do pobrania wraz z instrukcją wypełniania. Formularz powinien być wypełniony w języku angielskim. Jeśli będziesz mieć problemy przy wypełnianiu go, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Formularz powinien być wysłany do naszej firmy na podany poniżej adres, abyśmy mogli go zweryfikować, a następnie przekazać do odpowiedniej agencji rządowej w USA, tzw. CENSUS BUREAU

BOK@USBOX.PL  

Wypełnimy w Twoim imieniu formularz SED i prześlemy zwrotnie do Ciebie, abyś go wydrukował/a, podpisał/a i odesłał/a na wskazany przez nas adres.

 

Pobierz kod adresowy

 

Załączniki: