EN PL
Strona główna Transport zwierząt

Transport zwierząt

background-image

Warunki przyjęcia zwierzęcia do transportu:

 

1. Posiadanie przez niego aktualnych szczepień,

2. Posiadanie paszportu (wydawany przez weterynarza z opisem m.in. maści, rasy, płci zwierzęcia wraz z numerem microchipu lub tatuażu),

3. Świadectwa zdrowia (badanie kliniczne, odrobaczenie, odkleszczenie),

4. Wszczepiony microchip (podczas przewozu w luku bagażowym jako cargo).

 

Należy pamiętać, że powyższe dokumenty muszą uwzględniać przepisy kraju wylotu, docelowego oraz portów tranzytowych. Powinny być wystawione do max. 48h przed odlotem.

 

Dozwolony jest transport zwierząt w wieku min. 3 miesięcy oraz gdy minęło min. 21 dni od ostatniego, ważnego szczepienia przeciwko wściekliźnie.

 

UWAGA! W przypadku przewozu zwierząt do Stanów Zjednoczonych wymagana jest 30 dniowa kwarantanna od ostatniego szczepienia przeciwko wściekliźnie.

 

Zwierzęta muszą być przewożone w specjalnie przystosowanych do tego transporterach. Wymogi jakie musi spełnić taki transporter są określane przez IATA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego) Live Animals Regulations. Należy pamiętać że transporter:

 

- musi być na tyle duży aby zwierzę mogło swobodnie wstać, położyć się i obrócić,

- powinien być czysty, szczelny i dobrze zamknięty, a jego podłoże wyłożone od wewnątrz materiałem chłonnym,

- należy oznaczyć właściwą nalepką i odpowiednimi instrukcjami (dotyczącymi sposobu obchodzenia się ze zwierzęciem),

- musi być wyposażony w pojemnik z wodą i jedzeniem,

- musi być wentylowany z co najmniej trzech stron,

- powinien być wykonany z włókna szklanego, metalu, sztywnego tworzywa sztucznego, siatki  metalowej, litego drewna lub sklejki, bez doczepionych kółek (jeśli są należy je usunąć podczas odprawy),

- UWAGA! Klatka nie może być wykonana całkowicie z siatek zgrzewanych lub siatki drucianej – tego typu klatki nie nadają się do transportu lotniczego.

 

USBOX - transport zwierząt (np. psów, koni) import oraz export

 

Najbezpieczniej jest zakupić transporter z atestem. W Polsce można kupić takie transportery w niektórych sklepach zoologicznych.

Podaj dane do wyceny