EN PL
Strona główna Wycena szacunkowa

Wycena szacunkowa

closeup-charts_tie.jpg

Wycena dostawy przesyłki ma charakter szacunkowy, ponieważ koszty transportu zależą od wymiarów oraz wagi pakunku. 

Z reguły sklepy internetowe nie podają wymiarów oraz wagi przesyłki. Dopóki nie zostanie ona dokładnie zmierzona i zważona (czyli gdy zostanie dostarczona do magazynu w USA/Kanadzie), możemy operować jedynie szacunkowymi wartościami.

Koszt opłat celnych ma charakter szacunkowy, gdyż zależy on od kosztu transportu (znanym po zważeniu i zmierzeniu paczki) oraz wartości przesyłki. Gdy wyceniamy Twoją paczkę, zanim złożysz zamówienie, możemy przedstawić Ci jedynie szacunkową wycenę kosztów dostawy i wartości cła i podatku, bazując na przybliżonych wymiarach opakowania i przybliżonej wadze. Sytuacja komplikuje się, gdy zakupy z kilku sklepów są łączone w magazynie w jedną paczkę. W takim przypadku wycenę szacunkową należy przeprowadzić ponownie dla skonsolidowanej przesyłki. O rzeczywistej wartości poinformujemy Cię drogą elektroniczną, gdy przesyłka pojawi się w naszym magazynie w USA/Kanadzie.

Gdy znany jest koszt wysyłki (który jest wyliczany przez nasz kalkulator) oraz zawartość przesyłki – informujesz o tym na platformie (na podstawie potwierdzenia zakupu ze sklepu lub dowodu wydania z magazynu) – określana jest stawka celna oraz obliczany podatek VAT. Gdy mamy wszystkie dane dotyczące przesyłki – wartość, wymiary i wagę opakowania oraz zawartość –  tłumaczymy w naszym biurze dokumenty z Twojego zamówienia (niezbędne przy odprawie celnej) na język polski i angielski. Określamy również stawkę celną i podatkową lub ewentualne zwolnienie z tych opłat. Wtedy otrzymujesz informacje o rzeczywistych kosztach logistycznych i odprawy celnej.

Osoby odpowiedzialne za kalkulowanie opłat celnych dla naszej platformy są świetnie wykwalifikowane i posiadają wieloletnie doświadczenie, jednak zgodnie z polskim prawem ostateczną decyzję o klasyfikacji celnej produktu podejmuje pracownik Urzędu Celnego – pamiętaj o tym.

Dokonaj wyceny