EN PL
Strona główna Zasady poczty USPS

Zasady poczty USPS

United States Post Office (USPS) - niezależna agencja Rządu Stanów Zjednoczonych, utworzona w 1971 r. Jest jedną z niewielu agencji, której upoważnienie wynika bezpośrednio z Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Faktycznie, powstała w 1775 r i jest odpowiednikiem Poczty Polskiej.

UPSPUSPS odpowiada za świadczenie usług pocztowych wszystkim obywatelom Stanów Zjednoczonych, bez względu na położenie, z zapewnieniem im jednolitej ceny i jakości usług. Zatrudnia 522 144 pracowników, dysponuje flotą ponad 212 530 pojazdów.

Niejednokrotnie sklepy internetowe korzystają z usług USPS, nie zawsze powiadamiając o tym swoich klientów. Osoby, które często sprowadzają produkty z USA, powinny wypełnić formularz (druk nr 1583) upoważniający nas do odbioru przesyłki od USPS. Formularz ten podpisany musi być własnoręcznie, potwierdzony notarialnie (podobnie jak w przypadku Poczty Polskiej) i wysłany pocztą na adres naszego magazynu w USA. Przy sporadycznych zamówieniach wypełnienie powyższego dokumentu nie jest obligatoryjne - wystarczy podanie imienia i nazwiska właściciela magazynu (Leo White) w polu adresu, na co posiadamy jego zgodę. 

Dokonaj wyceny